Nowe zasady anulowania punktów karnych

Nowe zasady anulowania punktów karnych

     Do tej pory przepisy określające zasady anulowania punktów karnych były dość proste:  kierowca, który chce odjąć ze swojego "konta" 6 punktów musi odbyć specjalny  kurs reedukacyjny, którego cena  wynosi około 300 zł. Kierowca ma możliwość odbycia takiego kursu dwa razy w roku, co oznacza, że z jego konta może zniknąć 12 punktów karnych.
Nowe zasady będą się różnić od dotychczasowych - kierowca, który przekroczył limit 24 punktów będzie kierowany na kurs, trwający  kolejno 4 dni lub 5 dni. Oznacza to, że kierowcy czynni zawodowo będą zmuszeni do wzięcia urlopu bezpłatnego. W takich przypadkach, by zrekompensować straty w wynagrodzeniu, kurs taki będzie bezpłatny ( w pozostałych przypadkach będzie kosztował  500 zł). Po odbyciu  kursu, punkty na koncie kierowcy zostaną wyzerowane. Radzimy jednak  powstrzymać zbytnią radość z tego faktu - nowe zasady, mimo że będą odejmować wszystkie, a nie tylko 6 lub 12 punktów, sprawią, że kierowca  przez 5 kolejnych lat nie może przekroczyć rocznego limitu punktów karnych.  Kiedy jednak tak się stanie,kierowca nie może ponownie zapisać się na kurs reedukacyjny. automatycznie zostanie odebrane mu prawo
jazdy, a jego ponowne zdobycie nie będzie wcale takie łatwe. Nie wystarczy pomyślne zdanie egzaminu - najpierw będzie musiał odbyć kurs na prawo jazdy.
Radzimy więc zdjąć nogę z gazu, gdyż w przeciwnym razie może nas to drogo kosztować, zwłaszcza, że na drogach pojawiają się nowe fotoradary, jak również nieoznakowane radiowozy policji i ITD, które wyposażone są w videorejestratory.


Dołączone zdjęcia:Lista komentarzy:
Autor: I thank you humbly for shnriag your wisdom JJWY (2015-01-27 01:29:46)
I thank you humbly for shnriag your wisdom JJWY
Autor: Niestety tu mnie tez spotkala poodnba niespodzianka... tylko ze placilam systemem paypal, potem mialam trudnosci z odebraniem zamowienia, ale koniec koncow jakos sie udalo... Z tygodniowym opoznieniem ale zawsze to cos ;) pozdrowienia! http://nyjpmdgsgfm. (2015-01-28 01:03:46)
Niestety tu mnie tez spotkala poodnba niespodzianka... tylko ze placilam systemem paypal, potem mialam trudnosci z odebraniem zamowienia, ale koniec koncow jakos sie udalo... Z tygodniowym opoznieniem ale zawsze to cos ;) pozdrowienia! http://nyjpmdgsgfm.com [url=http://ihihzektsj.com]ihihzektsj[/url] [link=http://smswwuiq.com]smswwuiq[/link]
powrót

Polecane artykuły

Banerek po prawej

Ankieta

Czy znalazłeś to, czego szukałeś?
Wyniki
Liczba głosów: 65

Pogoda

Statystyki


Zmieniając typ wpisu, gdy jest on aktywny sprawisz, że ponownie stanie się on nieaktywny do czasu zatwierdzenia zmian i publikacji przez administratora serwisu.